از بين بردن منافذ باز پوست در کلینیک رژوه

منافذ باز پوست به وضعیتی اشاره دارد که در آن منافذ چربی پوست مثل منافذ چربی گونه‌ها، بزرگتر به نظر می‌رسند.

منافذ باز پوست

منفذ ها یک وظیفه مهم دارند و آن خارج کردن عرق، چربی و خنک کردن بدن است. این منافذ به خصوص در صورت و البته بیشتر بینی و پیشانی ظاهر ناخوشایندی دارد.

برای کنترل منافذ، استفاده از محصولات تمیزکننده، لایه بردار اکسفولیانت و مراقبت منظم از پوست می‌تواند مفید باشد.

چه عواملی باعث باز شدن منافذ پوست می شوند؟

 1. تولید افزایشی چربی: تولید بیش از حد چربی توسط غده‌های چربی پوست می‌تواند منافذ را باز کند.زیرا پوست بدلیل ترشح چربی به مجرای بزرگ تری نیاز دارد.
 2. عدم انجام پاکسازی پوست: انسداد منافذ با چربی، آلودگی هوا، مواد آرایشی یا سلول‌های مرده پوست می‌تواند به بازشدن آنها منجر شود.
 3. عوامل زیستی: عواملی مانند تغییرات هورمونی، استرس و تغذیه نامناسب می‌توانند تولید چربی پوست را افزایش دهند و بازشدن منافذ را تسهیل کنند.
 4. استفاده از محصولات غیر بهداشتی: استفاده از محصولات آرایشی یا مراقبتی که منافذ را انسداد می‌دهند می‌تواند بازشدن آنها را تشدید کند.
 5. عوامل خارجی: عواملی مانند آلودگی هوا، دود سیگار و اشعه UV نور خورشید نیز می‌توانند به بازشدن منافذ پوست کمک کنند.
 6. وراثت: برخی افراد به دلیل وراثت ممکن است بیشتر به مشکل منافذ باز دچار شوند. حتی بعضی افراد با پوست خشک هم دارای منافذ باز هستند.
 7. ورزش کردن هنگامی که روی پوست با کرم های آرایشی پوشانده شده یا داشتن دائم آرایش های سنگین. زیرا در این شرایط پوست مجبور است منافذ را گشاد کند تا دفع عرق و سموم انجام شود.
 8. پیری پوست: با گذشت زمان کلاژن و الاستین پوست کم می شود و پوست نمی تواند دهانه منافذ را جمع کند.

از بین بردن منافذ باز پوست

در ادامه با پیشنهاد کلینیک رژوه برای کنترل منفذ های باز پوست آشنا خواهید شد:

 1. کنترل چربی: اولین قدم برای کوچکتر بنظر رسیدن منافذ، کنترل چربی می باشد. زیرا هر چقدر ترشح چربی پوست بیشتر باشد، منافذ نیز بیشتر دیده می شوند.
 2. لایه برداری: دومین قدم انجام لایه برداری منظم می باشد. اگر هنگام بیرون آمدن چربی از منافذ، راه چربی بدلیل لایه های اضافی بسته باشد، به دیواره های منافذ فشار وارد می شود و درنتیجه بازتر و بزرگ تر می شود.
 3. استفاده از محصولات مناسب: سومین قدم استفاده از محصولاتی که در جهت بسته شدن منافذ تولید شده اند. این محصولات شاملNIP FAB: CLINIQUE، Ordinary، EFFACLAR،TEA TREE ، BIODERMA، Liesel ،PRODERMA و Ardene ReGenex می باشد.
 4. استفاده از روش های درمانی: آخرین قدم استفاده از روش های مانند میکرونیدلینگ، آر اف فرکشنال، هایفو و غیره می باشد.
 5. مصرف مکلمل های درمانی: هم چنین حتما در کنار این موارد از مکمل های کلاژن نیز استفاده کنید. زیرا یکی از دلایل دیده شدن منافذ، کم شدن کلاژن و الاستین پوست است. وقتی منافذ باز می شود اگر خاصیت کشسانی پوست از بین رود، دیگر با پاکسازی و کنترل چربی این منافذ بسته نمی شوند. در این صورت باید از روش های کلاژن سازی و تحریک فیبروبلاست استفاده کنید.

از بین بردن منافذ باز پوست با میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ یک روش درمانی است که در آن سوزن‌های بسیار کوچک به پوست تزریق می‌شوند تا باعث تحریک تولید کلاژن و تجدید سلولی شود.

این روش برای درمان مشکلات پوستی مانند جای جوش، جای لک‌ها، چین و چروک و باز شدن منافذ پوستی مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما قبل از استفاده از این روش، مهم است که با یک پزشک متخصص مشورت کنید تا بهترین روش درمانی برای شرایط خاص شما تعیین شود.

درمان با آر اف فرکشنال

آراف فرکشنال (Fractional RF) یک روش پوستی است. در این روش با استفاده از انرژی موج‌های رادیوفرکانس به صورت کنترل شده و به صورت بخش بخش بر روی پوست اعمال می‌شود. این روش برای درمان مشکلات مختلف پوستی از جمله باز شدن منافذ پوستی استفاده می‌شود. این فرآیند باعث تحریک تولید کلاژن و بازسازی پوست می‌شود، که منجر به بهبود ظاهر منافذ پوستی می شود. اما برای تعیین اینکه آیا این روش مناسب برای شماست یا خیر، بهتر است با پزشک متخصص صحبت کنید.

درمان با هایفو

هایفوتراپی یک روش جدید و غیرجراحی برای درمان منافذ است. در این فرایند از تکنولوژی امواج فشرده و نور برای بهبود بافت پوست استفاده می‌شود. این روش معمولاً برای کاهش اندازه منافذ باز، بهبود بافت پوست و افزایش تولید کلاژن استفاده می‌شود. فقط با یک جلسه هایفو پوست شروع به کلاژن سازی می کند که باعث ایجاد پوست صافتر، سفت تر و روشن تر می شود.

آیا منافذ باز صورت درمان دارد ؟

بعله باز شدن منافذ قابل درمان هستند. اما توجه داشته باشید بهبود ۱۰۰٪ و دائمی وجود ندارد. زیرا پوست همیشه مقداری ترشح چربی از راه این منافذ دارد و شما باید دائما از پوست خود مراقبت کنید.

در زیر با روش های درمان منافذ باز آشنا خواهید شد:

 1. رعایت روتین مناسب به طور کامل: استفاده از شوینده، تونر، مرطوب کننده، اسکراب، ضدآفتاب و ماسک مناسب
 2. عدم استفاده مداوم از لوازم آرایشی سنگین مانند کرم پودر ها با کاور بالا. زیرا کرم پودر آلودگی محیط را جذب می کنند و روی پوست می نشیند.
 3. انجام فشیال پوست: انجام پاکسازی،‌ بخور و لایه برداری ملایم و…
 4. استفاده از محصولاتی که کوچک کننده منافذ هستند مانند skincode ،ESTEE LAUDER،UKIACE ، CLINIQUE،Sebium ،ESTHEDERM Murad،sebo، vegelal
 5. استفاده از کرم های لایه بردار حاوی رتینوئید ها یا AHA و BHA
 6. انجام اقداماتی است که در کلینیک و توسط پزشک انجام می شود: مانند پیلینگ عمیق فیزیکی یا شیمیایی، ار اف فرکشنال، میکرونیدلینگ ، لیزر فرکشنال CO2 یا استفاده از لیزر ای پی ال.

نکاتی مهم درمانی

 • فراموش نکنید که داشتن منافذ باز برای خروج عرق و سموم چربی، برای عملکرد بهتر بدن شما مفید و ضروری هستند.
 • گذاشتن تکه های یخ یا کمپرس سرد روی پوست برای کوچک کردن منافذ باز موثر هستند، چون یخ باعث سفت شدن پوست می شود.
 • سعی کنید پاک کننده هایی که استفاده می کنید مبتنی بر پایه آب باشند .چون این گونه محصولات باعث پاکسازی سموم می شوند. از پاک کننده های حاوی الکل به هیچ عنوان استفاده نکنید چون باعث تحریک پوست می شود.
 • پوست تان را هرروز آبرسانی کنید، زیرا وقتی پوست را مرطوب می کنید چربی کمتری تولید می شود و منافذ پوست باز نمی شوند.
 • محصولاتی که بدون نسخه تهیه می کنید نباید کمدوژن داشته باشند.
 • هر چند روز یکبار پوست تان را لایه برداری کنید. لایه برداری با محصولات حاوی هیالورونیک اسید، باعث رشد سلول های جدید می شود.
 • از محصولاتی که ویتامین A دارند، بیشتر استفاده کنید.
 • هر روز ضدآفتاب بزنید. زیرا قرارگرفتن در معرض نور خورشید پوست را خشک و منافذ را بازتر نشان می دهد. ضد آفتاب باید دارای SPF بالاتر از 30 باشد.
 • حتما قبل از خواب آرایش خود را پاک کنید، زیرا باعث مسدود شدن منافذ می شوند.
سخن پایانی

برای کنترل منافذ باز پوست استفاده از محصولات تمیز کننده، لایه بردار اکسفولیانت، انجام روتین پوستی، انجام خدمات کلینیکی میکرونیدلینگ، آر اف فرکشنال، هایفو می‌تواند مفید باشد.

کلینیک زیبایی رِژُوِه با مدیریت خسرو جمشیدیان تمامی خدمات تخصصی پوست و مو شامل لیزر، تزریق ژل، بوتاکس، هایفو تراپی، پلاژن تراپی، فیشیال صورت، هیدروفیشال، هیدرودرمی، مزوتراپی، تزریق فیلر، سابسیژن، پی آر پی، کاشت مو ، پاک کردن تتو، درمان تعریق زیر بغل و درمان اگزما ارائه می‌دهد. کلینیک زیبایی رِژُوِه با جدیدترین تکنولوژی و متد روز دنیا یکی از مجهزترین کلینیک های زیبایی در سطح ایران است. برای گرفتن نوبت و یا مشاوره به سایت و اینستاگرام مربوطه مراجعه نمایید. با مجموعه زیبایی رِژُوِه، جوانی را تجربه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید