سابسیژن جای جوش در کلینیک رژوه

داشتن پوستی سالم و شفاف همواره از پایه‌های اصلی زیبایی به‌حساب می‌آید. سابسیژن یکی از روش‌های بسیار رایج و کاربردی در بین افراد است. با این روش به‌راحتی می‌توانید انواع ناهنجاری‌های پوستی همچون جای جوش، اسکار زخم، چین ‌‌و ‌چروک و… را از بین ببرید. در ساب سیژن از سوزن‌های بسیار نازکی استفاده می‌شود تا با اعمال چندین خراش در عمق مناسب روی پوست، کلاژن‌سازی تحریک شده و سلامت و شفافیت پوست افزایش یابد.

سابسیژن چیست
هرچه در انتخاب کلینیک انجام خدمات خود دقت بیش‌تری به خرج دهید، قطعاً خدمات بیشتر و تضمین ‌شده‌ای را دریافت کرده و به نتیجه‌گیری بهتری دست خواهید یافت.

سابسیژن چیست؟

سابسیژن روشی بسیار کارآمد برای افرادی است که به‌دنبال یک درمان موثر برای مشکلات پوستی خود هستند. عملکرد این روش به‌صورت از بین بردن سلول‌های مرده پوست و برجای گذاشتن پوستی بلوری است. در حقیقت سابسیژن صورت، یک روش جراحی محسوب می‌شود که تهاجم بسیار کمی داشته و موجب ایجاد برش در بافت‌های زیرپوست نخواهد شد.

این روش درمانی برای رفع اسکار جوش‌های قدیمی مناسب بوده و می‌توان آن را با فیلر یا بدون فیلر انجام داد. حتی مزوژل‌ها را نیز می‌توان هنگام ساب سیژن تزریق کرد که اثر بسیار خوبی را برجای می‌گذارند.

عوارض سابسیژن

همان‌طور که بیان گردید، سابسیژن یک روش تهاجمی برای پوست صورت به‌حساب می‌آید. بنابراین پس از انجام آن ممکن است متحمل عوارض گوناگونی شوید. با این حال می‌توانید تنها با رعایت چند نکته ساده این اثرات را کاهش داده و به حداقل برسانید.

از جمله این راهکارها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • انتخاب کلینیکی معتبر و مناسب که با رعایت نکات بهداشتی و استفاده از لوازم استریل، امکان انتقال عفونت را کاهش می‌دهد.
 • پس از انجام ساب سیژن وجود کبودی‌های جزئی روی صورت محتمل بوده و پس از مدت کوتاهی برطرف خواهند شد.
 • از دیگر عوارض سابسیژن درد خفیفی است که به علت آسیب سطحی پوست، طبیعی به‌نظر می‌رسد و با مسکن تسکین می‌یابد.
 • یکی از مشکلاتی که به‌خصوص در افراد با پوست تیره دیده می‌شود، ایجاد تغییر در رنگدانه‌های پوستی است. همچنین ممکن است علی‌رغم اثرات درمانی روی اسکارها، موجب ایجاد اسکار جدید گردد که باز هم به میزان تبحر پزشک بستگی دارد.
 • ورود کانولا به داخل پوست، با توجه به محل آکنه و جوش، ممکن است باعث آسیب دیدن احشا و اعصاب و عروق شود. در نتیجه حتماً خدمات سابسیژن برای جای جوش را نزد فرد متخصص و ماهر انجام دهید.
 • پیش از انجام این پروسیجر، می‌بایست پوست شما توسط پزشک معاینه شود و در صورت وجود هرگونه حساسیت و واکنش احتمالی از انجام سابسیژن اجتناب ورزد.
 • بی‌حسی هنگام انجام این جراحی، ممکن عوارضی همچون فلج موقت و چند ساعته صورت را به‌دنبال داشته باشد؛ اما جای نگرانی نیست و طی ۲۴ ساعت از بین خواهد رفت.
 • سابسیژن به‌صورت سطحی انجام شده و امکان آسیب به عصب در آن نادر است. با این حال درصورت عدم مهارت تکنسین و هرگونه آسیب، امکان به‌وجود آمدن عوارضی جبران‌ناپذیر همچون فلج دائم صورت وجود دارد.

سابسیژن جای جوش

جوش و آکنه از عوارض پوستی اجتناب‌ناپذیری هستند که ظاهر نامناسبی را در چهره فرد ایجاد می‌کنند؛ اما موضوعی که اهمیت بیشتری داشته، جای جوش‌ها بوده که ممکن است تا پایان عمر باقی بماند. در روش ساب سیژن از یک دستگاه مخصوص کانولا یا سوزن مانند استفاده می‌شود. این روش همواره سعی دارد تا محل اتصال جای جوش و آکنه با بافت‌های زیرین را سست نماید. کانولا در عمقی خاص از پوست وارد شده و رشته‌های فیبری متصل‌کننده جای جوش به پوست را کاهش می‌دهد.

سابسیژن جای جوش وارد کردن جسم خارجی به سطح پوست یا سابسیژن پوست سبب می‌گردد که جای جوش و آکنه از بین رفته و روز‌به‌روز، زیباتر شوید. علاوه‌بر انجام ساب سیژن، روش‌های مکمل یا جداگانه دیگری نیز وجود دارند که درمان مناسبی برای جای آکنه محسوب می‌شوند. پیشنهاد کلینیک رژوه برای از بین بردن اسکار جوش‌های قدیمی، تزریق ژل الانسه و مزوژل جوانساز است.

آیا سابسیژن برگشت دارد؟

یکی از مزایای قابل توجه سابسیژن، غیرقابل برگشت بودن آن است. تعداد جلسات لازم برای تکمیل درمان پوست معمولاً بیش از ۶ جلسه نبوده و طی یک ماه به اتمام خواهد رسید.

پس از تکمیل جلسات، دیگر نیازی به انجام مجدد عمل و مراجعه به پزشک نخواهد بود؛ اما ضروری است که یک‌سری نکات و مراقبت‌ها رعایت شوند. از سوی دیگر ممکن است علت به‌وجود آمدن ناهنجاری‌های پوستی، وجود مشکلات هورمونی در بدن باشد. بنابراین برای جلوگیری از بازگشت، ممکن است درمان مشکلات هورمونی به شما پیشنهاد گردد.

مراقبت‌ های پس از سابسیژن

پس از این‌که این عمل بسیار متداول و کاربردی را انجام داده‌اید، توجه به توصیه‌های پزشک بسیار مهم خواهد بود. این توصیه ها شامل موارد زیر هستند:

 • رعایت بهداشت محل عمل و شست‌وشوی صورت بعد از سابسیژن یکی از این نکات مهم است.
 • می‌توانید پس از انجام عمل، از پک آب یخ برای کاهش التهاب و درد استفاده کنید.
 • پس از سابسیژن حساسیت پوست افزایش یافته و استفاده از ضدآفتاب می‌تواند از پوست شما در برابر بروز عوارض گوناگون محافظت نماید.
 • عدم انجام فعالیت‌های طولانی و سنگین در روزهای ابتدایی مهم می باشد.
 • عدم استفاده از داروهایی همچون رتینول، علی‌الخصوص در روزهای ابتدایی اهمیت بسیاری دارد.

نتیجه سابسیژن کی مشخص میشود ؟

شاید این‌که نتیجه سابسیژن پس از چه مدت قابل مشاهده خواهد بود، سوال بسیاری از افراد باشد. در این مورد باید گفت که نتیجه این درمان در طول زمان‌ نمایان شده و حتی ممکن است تا یک ‌سال متغیر باشد. پس صبور باشید و با انجام درست مراقبت‌ها، نتایج دریافتی را چند برابر نمایید.

سابسیژن چند درصد جواب میده؟

اگر پس از انجام همه نکات و مراقبت‌ها، نگران میزان نتیجه‌گیری از سابسیژن هستید. باید اشاره کرد که در صورت انجام اصولی تمامی مراقبت‌های توصیه شده، تا ۹۰ درصد بهبودی امکان‌پذیر خواهد بود.

هزینه سابسیژن

قیمت سابسیژن در مراکز مختلف براساس عوامل گوناگونی متفاوت است. هرچه کلینیک پوست و مو معتبرتر و پرسنل مهارت بالاتری داشته باشند، قطعاً هزینه‌های درمانی شما نیز بالاتر خواهند بود.همچنین کلینیک در مناطق شلوغ و لوکس شهر به‌ سبب داشتن فضای لاکچری‌ و مناسب‌تر، میزان هزینه بیشتری را دریافت خواهد کرد.

سابسیژن صورت از سوی دیگر این عمل نوعی عمل زیبایی بوده و تحت پوشش بیمه قرار نخواهد گرفت. همچنین با تغییر قیمت‌های کلی، هزینه سابسیژن نیز تغییر خواهد کرد. بنابراین هزینه سابسیژن ۱۴۰۰ با هزینه‌های آن در سال‌های آینده متفاوت خواهد بود.

اگر از وجود جای جوش و آکنه روی صورت خود رنج می‌برید، مشاهده چند عکس سابسیژن پوست می‌تواند شما را بدون توجه به هزینه، برای این کار ترغیب سازد.

سخن پایانی

سابسیژن یک روش جراحی کم تهاجم بسیار رایج برای درمان انواع ناهنجاری‌های پوستی همچون جای جوش قدیمی، اسکار زخم، چین ‌‌و ‌چروک می باشد.

کلینیک زیبایی رِژُوِه با مدیریت خسرو جمشیدیان تمامی خدمات تخصصی پوست و مو شامل لیزر، تزریق ژل، بوتاکس، هایفو تراپی، پلاژن تراپی، فیشیال صورت، هیدروفیشال، هیدرودرمی، مزوتراپی، تزریق فیلر، سابسیژن، پی آر پی، کاشت مو ، پاک کردن تتو، درمان تعریق زیر بغل و درمان اگزما ارائه می‌دهد. کلینیک زیبایی رِژُوِه با جدیدترین تکنولوژی و متد روز دنیا یکی از مجهزترین کلینیک های زیبایی در سطح ایران است. برای گرفتن نوبت و یا مشاوره به سایت و اینستاگرام مربوطه مراجعه نمایید. با مجموعه زیبایی رِژُوِه، جوانی را تجربه کنید.

4 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • برای جوش های صورتم دیفرین با تجویر پزشک استفاده کردم عالیه

  پاسخ
  • ژل دیفرین برای جوش های التهابی عالیه. البته اگر درست استفاده بشه.
   ✅با رِژُوِه، مجدداً جوانی را تجربه کنید.✅

   پاسخ
 • برای پوست جوش دار از محصولات پوست چرب استفاده کنم؟

  پاسخ
  • این باور غلط است که وقتی صورت جوش می زند فقط باید محصولات پوست چرب و ضد جوش استفاده کرد.
   ✅با رِژُوِه، مجدداً جوانی را تجربه کنید.✅

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید